TYF kararı uyarınca tek seferlik verilen geçici lisans uygulaması kaldırılmış olup, yarışa katılan her yatta en az üç kişinin lisanslı olması şartı getirilmiştir. Lisansı olmayan veya lisansına vize yaptırması gereken katılımcıların organizasyon komitesine müracaat etmesi gerekmektedir.
 
Lisans ücreti kişi başı 100 TL'dir.
 
LİSANS İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGELER
- Nüfus cüzdanı 
- 3 adet vesikalık fotoğraf 
- Kan Grubu
- Telefon numarası 
- E-mail adresi
 
Not: lisans işlemlerinin uzun sürmesinden ötürü erken başvurunuz önemle rica olunur. 
 
ORGANİZASYON KATILIM ÜCRETLERİ 
 
“LOA” 14.99 m ve altı yatlar için 1000.-TL  
 
“LOA” 15.00 m ve üzeri yatlar için 3000 TL  
 
( 17 EKİM 2021 TARİHİNDEN SONRA YAPILAN KAYITLAR İÇİN İKİ KATI ÜCRET ALINACAKTIR) 
 
TEKNELERİMİZDEN BİRİNDE BİREYSEL OLARAK YARIŞA KATILACAK OLANLAR İÇİN: ( € kuru 9 Tl)  
İzleyici yatta: Double  kabinde kişi başı € 450.- / Single kabinde kişi başı  € 600.-(Full-Board)
 
Yarışan Yatta: Double  kabinde kişi başı € 750.- / Single kabinde kişi başı  € 900.-(Full-Board)
 
 
 
Pandemi Koşullarında Yarış ve Etkinliklere Katılım Şartları 
 
A)    YARIŞ ÖNCESİ
 
1.            Organizasyona kayıt yaptırabilmek için, katılımcıların en az iki adet aşıyı olmuş olmaları gerekmektedir. (Aşı kartlarının karekodlu dijital halini e-nabız uygulaması üzerinde yer alan Covid-19 butonuna tıklayarak edinebilirsiniz.)
2.            Covid-19’u 18 Ekim 2021 tarihinden geriye doğru 6 ay içerisinde geçirmiş olduğu için aşı hakkı kazanamamış olanların Bağışıklık Sertifikası’nı ibraz etmeleri gerekmektedir.
3.            Aşılarını tamamlamamış olan kişilerden 18 Ekim gününden en fazla 48 saat öncesinde yaptırılmış negatif sonuçlu PCR testi istenir.
4.            Organizasyona katılacak her bir kişinin HES kodunun olması ve kayıt sırasında ibrazı zorunludur.
5.            Bulaş riskini diğer yaş gruplarına göre daha fazla taşımalarından ötürü 12 yaş altı çocuklar bu yıl kabul edilmeyecektir.
6.            Yarışmacılar tamamen şahsi sorumlulukları altında yarışa katılırlar; TYF, Yarış Organizasyon Komitesi ve Yarış Kurulu Covid-19 bulaşından ötürü sorumluluk kabul etmez.
7.            Organizasyona kayıt yapmamış ve form doldurup imzalamamış hiç kimse The Bodrum Cup Grubu’na katılamaz.
 
B)   YARIŞ SIRASINDA
 
1.     HES kodları, The Bodrum Cup Covid-19 Denetim ekibi tarafından her gün sorgulanacaktır. Organizasyona katılmış olup, 5 yarış günü içerisinde kendisine ‘temaslı’ olduğuna dair bildirim gelen katılımcıların derhal bağlı olduğu yatın kaptanına bildirmesi gerekmektedir.
2.     Yarışan ve organizasyona ev sahipliği yapacak olan yatların kaptanları 19-23 Ekim tarihleri arasında etap öncesinde sarı bayrağı toka edecek, 09.30’a kadar yatta bulunan mürettebat ve misafirlerinde semptom gösteren bir durum olmadığını, The Bodrum Cup Covid-19 Denetim Whatsapp grubuna iletecek ve denetim ekibinin yazılı onayını takiben sarı bayrağı arya edecektir.
3.     Katılımcı yatlardan herhangi birinde vaka tespit edilirse; Covid-19 karantina prosedürleri gereği,
- sarı bayrak toka edilecek,
- yattaki mürettebat ve diğer katılımcının organizasyon sonuna kadar yatta kalması ve yarışa devam etmesine izin verilecek,
- ancak diğer yatlardan izole edilecektir.
4.     Hiçbir yat sorumlusu, etaplar arasında yata izinsiz kişi alamaz. Böyle bir durum tespit edildiğinde yat organizasyondan çıkarılacaktır.
5.     Bir yattan diğerine, veya bottan yata geçişler ancak organizasyona katılım kaydı yaptırmış kişiler için mümkün olacaktır.
6.     Yat kaptanları, etaplar arasında yattan ayrılan kişileri The Bodrum Cup Covid-19 Denetim Whatsapp grubuna iletmekle yükümlüdür.
7.     Etaplar arası yatlara gelecek olan kişiler var ise, Organizasyon Komitesi’nden temin edilecek gerekli formlar doldurulup imzalandıktan sonra kabul edilebileceklerdir. Yatlara günübirlik gelen katılımcılar için de aynı prosedür geçerli olacaktır.