Era Bodrum Yelken Kulübü’nün deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı  “The Bodrum Cup” organizasyonu genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlamış, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmış ve atmaktadır.
 
Karia’lıların deniz ticaretinde önemli bir yer sağladığı Ege ve Akdeniz deki ticaretin gözbebeği olan Tırhandiller neredeyse 2000 yıldır sadece küçük değişiklikler geçirerek ve aynı formu kullanarak günümüze kadar gelmiştir.
 
Yöremizde bugün de imal edilmekte olan, üstün manevra kabiliyeti, deniz seyrine uygun, hızlı ve denizci tekneler olan, balıkçılık ve sünger avcılığı için yakın zamana kadar kullanılan, bugün de turizme hizmet eden Tırhandiller The Bodrum Cup’ın en renkli katılımcı yatlarını oluşturmuştur.
 
Yerel değerlerimizi tanıtmak amacıyla “The Bodrum Cup” markamız altında Tırhandil’e özgü ne varsa gerçekleştirdiğimiz ‘’Tırhandil Cup” organizasyonları 2016 yılından bu yana her kış birkaç etaptan oluşacak şekilde düzenlenmektedir.
 
Tırhandil Cup ilgili tüm detaylara Tırhandil Cup Facebook sayfasından, The Bodrum Cup Facebook sayfasından ve www.tirhandilcup.com adresinden ulaşabilirsiniz.